Türkiye’nin en iyi saç ekimi merkezleri

Saç ekim operasyonlarri ülkemizde gun gectikte yayginlasmaktadir. Turkiye sac ekimi operasyonlarda dunya genelinde oldukca basaralidir. Yurt disindan binlerce turist sac ekimi operasyonun yaptirmak icin ulkemize gelmektedir. Sizler için yaptiğimiz ayrintili araştirmalar sonucunda Turkiye genelinde onlarca iyi merkeze ulaşmiş bulunuyoruz. Bulunan bu sonuçlar sizler için şehir şehir aşağida sunulacaktir .Umariz bu sonuçlar arasindan en iyi saç ekim merkezine ulaşabilirsiniz.

Istanbul

Istanbul bu konuda dünya capinda büyük bir üne sahipdir. Dolayisiyla Türkiye genelinde hizmet veren merkezlerin büyük bölümü Istanbul’dadir.  Istanbulun en iyi saç ekim merkezlerinin  sonuçlarina asağidaki listeden ulaşbilirsiniz. Size sundugumuz bu liste Istanbulun en iyi sac ekim merkezlerini icermektedir.

Ankara

Baskentimiz Ankarada’ da sizler icin en iyi merkezler arastirilmistir. Ic anadolu’da yasayan vatandaslarimizda Ankardaki sac ekim merkezlerini tercih etmektedir. Saç ekimi operasyonu yaptirmak isteyenler icin ozel paketler sunulmaktadir. Ankaranin en iyi saç ekim merkezleri sonuçlarina asağidaki listeden ulaşabilirsiniz.

Izmir

Sizler için Izmirde saç ekimi yapan merkezlerin bir listesi cikarilmistir.Bu listeden Izmirin en iyi merkezlerinin internet sitelerini görebilirsiniz. Izmirde bulunan en iyi sac ekim merkezleri dunyaca kulanilan en son teknoloji ile calismaktadir.  Asagida gordugunuz linklere tiklayarak Izmirin en iyi merkezlerinde saç ekimi yaptirabilirsiniz.

Antalya

Diger sehirlerde oldugu gibi, Antalyada da en iyi saç ekim merkezlerinin listesi size sunulmaktadir. Akdeniz bolgesinin en gozde sehirlerinden olan Antalya ,ozelikle yaz sezonunda binlerce turist agirlamaktadir. Saç ekimi yaptirmak istegen yabancilar tatil ve sac ekimi operasyonunu kombine ede biliyorlar. Sizler icin sundugumuz listede Antalya’nin en iyi sac ekim merkezlerinden bir tercih yapabilirsiniz.

Saç nakli nasıl yapılır?

Saç nakli,saç köklerinin yer değistirmesi için yapilan bir işlemdir. Bu işlem için uygun olan bölgeler kafadaki saçlar, sakallar ve kaşlar.  Sakal ekimi ve kaş ekimi cok fazla talep gören işlemler değildir. Saç ekimi özellikle androgenik alopesi tipi dökülmeler icin uygundur. Bunun haricinde her türlü dökülmeye uygun değildir,örneğin kemoterapi sonrasi dökülen saçlar gibi.

Saç ektirme ameliyati genellikle lokal anestezi altinda yapilir.

Saç ektirme ameliyatinin avantajlari: nakledilen saçlarin ömür boyu uzamasi, bunun yaninda kendi saçlariniz gibi bakima uygun olmasidir,taranmasi,yikanmasi v.b. gibi.

Saç ektirme avantajlari:

  • Nakil işlemi bittiğinde hayatiniga ayni şekilde devam edebilirsiniz. Ekilen en son saçtan sonra ekstra bir bakima gerek yoktur. Değişen yalnizca saçlarin yeridir.
  • Ekilen saç kökleri hayatiniz boyunca uzaycacaktir. Norma saçlariniza yapilan bakim ayni şekilde devam edecektir.

Saç ekimi öncesi ve sonrası :

  • Saç ektirme öncesinde kisinin her hangi bir özel işlem yapmasina gerek yoktur.
  • Saç nakli sonrasinda hayatiniza ayni şekilde devam edebilirsiniz. Ekilen en son saçtan sonra ekstra bir bakima gerek yoktur. Değişen yalnizca saçlarin yeridir.
  • Ekilen saç kökleri hayatiniz boyunca uzayacaktir. Normal saçlariniza yapilan bakim ayni şekilde devam edecektir.

Sonrası süreç

Sac ekimi operasyonun sonrasindaki surec doktor veya ekibi tarifindan hastaya detayli bir sekilde anlatilir ve hastanin bu surecte uygulamasi gereken hersey yazili olarakta hastaya verilir.  operasyondan sonra ilk 3 gun hastanin greftlerinin tutunmasi icin cok onemlidir. bu donem icersinde hasta basini korumalidir ve heyecan verici aktivitelerden kacinmalidir. sac ekimi operasyonun ardindan koklerde olusan kirmizilik 7 ile 9 gun arasinda kaybolmaktadir.  operasyon sonrasinda hasta bir sure sapka takmalidir. Hasta taburcu olduktan sonra gunluk yasantisina surdurmesi icin hic bir engel yoktur. iki gun sonra hasta kontrole gelir ve orada saclar yikanir ve hastaya saclarin nasil yikanmasi gerektigi gosterilir.

sacekimii

Once ve Sonra

Değişik yöntemler: FUT & FUE Methode

Nakledilen saçlarin en önemli sonucu,doğal bir saç çizgisi,doğal gür saçlardir.

Saç ekimi işlemi sonrasi her hangi bir iz oluşmaz.

Geçen yillardaki gelişmeler ve teknolojideki yenilikler sayesinde saç naklinde gittikçe daha doğal sonuçlar alinmaktadir. Bu teknik sayesinde daha küçük deliklere güvenli bir şekilde daha büyük miktarda saç kökü ekilebilmektedir.

Saç naklinde iki ayri teknik kullanilmaktadir:FUT ve FUE saç nakli teknikleri. Bu teknikler arasindaki en önemli fark saç köklerinin kazanimidir. Ayni zamanda şerit tekniği de denen FUT  tekniğinde saç kökleri şeritler halinde elde edilirken,FUE tekniğinde saç kökleri tek tek toplanmaktadir

En çok kulanan FUE saç ekimi yöntemidir.

En iyi yöntemi belirlemek kişiden kişiye değişmektedir.Her yöntemin kendine göre avantajlari ve dezavantajlari vardir.Örnegin FUE tekniğinde 500den fazla kök elde edilmesi icin o bölgenin tamamen kel olacak şekilde traşlanmasi gerekmektedir.Bunu istemeyenler FUT tekniğini tiraş gerektirmediği için tercih edeceklerdir. Ancak eğer saçlariniz çok kisaysa FUE  saç ekimi tekniği görünür bir iz  birakmayacaği için tercih nedeni olacaktir. Fakat saçinizin genel durumu,rengi,gürlüğü ve kellik miktari yöntem seçiminde etkilidir.

Kadınlarda

Erkekler kadar yoğun olmasa da kadinlarda da saç nakli yapilmaktadir. Kadinlarda saç ekimi yapilabilmesi için dökülmenin ‘’erkek tipi dökülme’’ olmasi gereklidir. Aksi takdirde saç nakli pek başarili olmayacaktir.  saç ekimi operasyonu kadinlarda daha az uygulaniyor. bayanlarda ilk etapta sac dokulme nedeni ve tipi arastirilir. sac ekimi uzmani hangi operasyonu uygulacagini belirler ve boylelikle sac ekimi operasyonu’na baslar.

SAÇ EKTIRME FIYATLARI ILE SAÇ EKIMI FIYATI

Sac ektirme fiyatlar kisiden kisiye değişmektedir. Ayrica ekimi yapan merkezler arasinda da fiyat farklari mevcuttur.Saç ektirme fiyatları kisiden kisiye değişmektedir. her hastanin tedavi yontemi farkli olmaktadir, o yuzden sac ekimi uzmani hastayi gormeden bir fiyat belirleyemez. Ayrica ekimi yapan merkezler arasinda da fiyat farklari mevcuttur. Sac ekimi fiyatinin belirlemesinde dikkata alinan unsurlar; sacin kalitesi, operasyon yontemi, hastanin ne kadar sac ektirmek istemesi, sacin ne kadar siklikta ekildigi, uzmanlarin operasyonda harcicaklari surec.  Uzmanlar bu unsurlara dikkat ederek bir maliyet cikarmaktadirlar.

Sakal ekimi

Sakal Restorasyon özellikle bu durumda son bir yıl içinde dünyada önemli bir artış gördü. Türkiyede  yalnız 4500 erkeğin sakal yoğunluk ve dolgunluk artırmak için FUE Sakal Ekimi yöntemi uygulanmistir.

fiyatlari

Sakal ekimi fiyatini belirlenmeside farkli unsurlara baglidir. uzmanlar sakal ekimi fiyatini belirlerken diger kil koku operasyonlari gibi degerlendirir. uzman hastanin isteklerini anladiktan sonra ne kadar kok ekimi gerektigini belirler ve buna gore bir fiyat anlasilir.

Kas ekimi

Kadınlar ve erkekler sürekli geri yüklemek veya bölgede saç kurmak için yollar aramaya olarak Kaş Saç Ekimi popülaritesi kabaran vardır. İşte Özel Kliniği’nde biz sunuyoruz FUE kaş saç nakli bizim dan dünya standartlarında, deneyimli tıbbi ekipen son teknoloji ve teknikleri kullanarak. Bir kaş saç nakli bolca sunduğu şey: büyük, dolgun kaşları ve daha popüler hale ile, doğal görünümlü, kalıcı sonuçlar isteyen hastalarda gözle görülür bir artış görüyoruz. Bu nakli başarısı için merkezi tecrübe ve eğitim gibi, sizin yordamı gerçekleştirmeden doktor veya cerrah sizin karar tabanına önemlidir ve biz FUE kaş saç nakli sunmak için ünlü tıp ekibi güven ve gurur hissediyorum.

Kaş ekimi fiyatları

Kas ekimi diger kok ekimi operasyonlari ile kiyaslanildigi zaman cok maliyetli bir operasyon degildir. kas ekiminde fiyat belirlemesinde farkli uygulamalar mevcuttur. boyle bir operasyonda en cok tercih edilen uygulama kok sayisina gore fiyat belirlemektir.

Saç ektiren ünlüler

Saç ektiren ünlülerden bazilari Nuri Alço, Mustafa Sandal, Memduh Un Cihan Ünal, Gökhan Özen , Mustafa Denizli ve Coşkun Sabah.

Forum

Saç nakli hakkinda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz aşağidaki linkleri tiklayabilirsiniz. Bu linklerde yer alan forumlarda,şac ekimi yaptiran kişilerin deneyimlerinden de yararlanmaniz mümkün olacaktir. Sac ekimi ile ilgili ogrenmek istediklerinizi ve yorumlarinizi bu forumdan iletebilirsiniz. Forumdan kendi tecrubelerinizide diger insanlarla paylasa bilirsiniz.

Video

Saç nakli hakkinda,ayni şekilde videolar da bulunmaktadir. Bunun için aşağidaki saç ekimi video suna tiklayabilirsiniz.

Saç nakli hakkinda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz  linke tiklayabilirsiniz.